автомобил

Сподели со своите пријатели

Неретко имаме можност да видиме како другите држави во светот имаат посебни полициски возила, на кои би им завиделе сите. Токму „Нисан“ е тој кој ја има традицијата за изработка на посебни полициски автомобли. Оваа компанија неодамна го претстави моделот Nissan GT-R и тоа токму во Јапонија. На полицајците имПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Компанијата “Space X“ на милијардерот Илон Маск ја лансираше својата „Falcon Heavy“ ракета, најсилната која моментално постои, а која во вселената однесе и автомобил на „Тесла“. И покрај тоа што Маск истакна дека нема да го следи автомоилот, тоа не беше последен поглед на него. „SpaceX“ лансираше ракета „офлајн“ –Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американската компанија „Спејс икс“ (Space X) по долги одложувања поради ветерот, успешно ја лансираше својата најголема ракета досега, а во орбитата околу Сонцето заедно со неа полета и црвен спортски автомобил. „SpaceX“ лансираше ракета „офлајн“ – Носела таен сателит на Владата на САД Loading… Ракетата наречена „Falcon Heavy“ лансирана еПрочитај повеќе