Авион

Сподели со своите пријатели

Двајца патници и пилотот излегле неповредени од мал авион кој слетал без опрема за слетување поради механички дефект на аеродромот Њукасл во Нов Јужен Велс, Австралија. Loading… Авионот на Beach B-200 Super King со часови кружел околу аеродромот пред да изврши итно слетување со повлечени тркала, објави Nine News. МедиумитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Францускиот ловец Мираж 2000 пресретнал патнички авион украден во Италија околу 10:40 часот во средата наутро. Loading… Според Европа 1, пилотот на украдениот авион тврди дека е од словачка националност и летал над Ница и Тулон за време на летот. Поради инцидентот, привремено беше затворен авиосообраќајот во тој дел наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пилот на авиокомпанијата JetBlue по грешка ја известил конролата на летот дека авионот е киднапиран. За да спречат авионот да се доближи до терминалот, десетици припадници на аеродромската полиција го опколиле леталото на аеродромот „Џон Ф. Кенеди“ во Њујорк, кое требало да полета кон Лос Анџелес. На лице место излегле иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Авионот кој некогаш припаѓал на Елвис Присли, а кој бил паркиран на пистата во Ново Мексико скоро четири децении, повторно се продава. Елвис, како што се наведува, самиот ја дизајнирал внатрешноста на авионот.   Loading… Црвеното летало од 1962. година, нема мотор и неопходна е обнова на пилотската кабина, пренесуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва. Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија. На местото на падот на рускиот авион „An-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот во близина на МоскваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“. Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија 71 патник и челови на екипажот, го забележала безбедносна камера од една приватна куќа во селото во чии атари паднал авионот.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тајната авио компанија „Ер Синај“ ги поврзува Египет и Израел. Во ово авион можете да „отворите прозорец“ (видео) Loading… Летот не е можнот да се резервира преку интернет, затоа што компанијата нема сајт, а нејзините авиони не се препознатливи затоа што немаат никакви обележја. ДРАМАТИЧНА СНИМКА: Гром удира во авионПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Израелскиот борбен авион Ф-16 е оборен кога сириската противвоздушна добрана реагираше на израелскиот напад на територијата која ја контролира Сирија. Објавено е и видео од местото на падот на леталото. Од сириска страна соопштуваат дека била нападната воената база, додека израелската војска соопшти дека еден нивен авион е соборен, ноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку планирате во авионот да внесете животни кои ви се емоционална поддршка, како пауните или ежот, ќе мора од тоа да се откажете, затоа што авиокомпаниите се подготвуваат да донесат листа на животни чие внесувањр во авионите ќе биде забрането. Зошто прозорците на авионите имаат овална форма? (видео) Loading… КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во сабота е соборен руски воен авион „Сухој Су-25“ на енбото на Идлиб, поточно градот Саракиб. Постојат информации за тоа кој го соборил, дали припадниците на Хајат Тахрир ал Шам или Џаиш ал Насра или пак некои други фракции, бидејќи сите џихадисти во Идлиб си ја присвојуваат заслугата за соборувањетоПрочитај повеќе