анаконда

Сподели со своите пријатели

Научниците открија нов вид џиновска анаконда во оддалечена и скриена област на Амазон со помош на автохтоно племе. Loading… Биологот Брајан Фрај од Универзитетот во Квинсленд во Австралија го предводеше тимот кој пронашол и проучувал неколку примероци од новооткриената северна зелена анаконда (Eunectes akaima) во регионот Бамено. „Ние бевме поканетиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубителите на животни сакаат да се пофалат со домашните миленици на социјалните мрежи.  Милениците обично ги сметаат како уште еден член во семејството за кој би дале се на светот. Храбра дама улови анаконда со голи раце (видео) Loading… Кај оваа момче би било се во ред, кога тој иПрочитај повеќе