Саудискиот принц има крвави елитни одреди кои го задушуваат секој бунт (видео)

Сподели со своите пријатели

Последните денови од минатата година во светот кружеа приказните како саудискиот принц Мохамед Бин Салам во заробеништо држи неколку десетици многу моќни луѓе кои ги обвинува за корупција.

Приведените, меѓу кои и 11 принцеви, наводно се сместени во хотелот „Риц Карлтон“ во Ријад, а ги чуваа вооружена стража.

Кога ќе бидите како изгледаат и тренираат овие стражани, кои инаку се дел од армијата „Крваво-челичен меч“, ќе ви биде јасно како станале страв и трепет во државата.

НАВИСТИНА КРАЛСКИ: Кралот на Саудсика Арабија потрошил 100 милиони долари за летување

Loading...

Бин Салман, имено, неодамна формирал специјална елитна единица војници на кои им верува повеќе отколку на официјалните служби за безбедност.

Името го добила по мечот на имамот Турки бин Абдулаха ал Сауда, оснивачот на Саудиска Арабија за кого се верува дека така го нарекол своето оружје. Мечот се појавува и на знамето на Саудиска Арабија.

 

 

Принцот го чуваат најдобри од најдобрите.

Единицата брои дури 5.000 врвно тренирани војници кои се подготвени во секој момент да го направат она што принцот ќе им го нареди.

Неистомислениците на време виделе дека црно им се пушува, па протести против принцот има се помалку.

Саудиска Арабија ја укинува забраната за кино

Елитната единица без милост ги задушува сите бунтови, па така приведувањата на опортунистите се скоро секојдневна појава.

– Не постои ништо подоверливо и подобро токолку кога имаш своја приватна армија, констатира порталот „Вокатив“ во најновиот видео материјал.

Saudi Crown Prince Has Elite Secret Army to Prevent Dissent

The Saudi Crown Prince is arresting other princes using his own elite secret army…WTF!!!!

Публикувахте от Vocativ в Неделя, 21 януари 2018 г.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.