Променливо облачно време со температури до 19 степени

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде претежно променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во западните делови е има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, а во западните делови слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.

Во Куманово претежно облачно со минимални услови за краткотраен и многу слаб дожд во попладневните часови. Температура во текот на денот ќе достигне до 16-от степен, а во текот на ноќта истата ќе се спушти до 3 степени целзиусови.

Според синоптичарите следува период на стабилно, суво и топло време. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни, а дневните на повеќе места ќе надминуваат 20 степени.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.