Овие 3 пози жените најмногу ги мразат, а вие мислите дека ги ОБОЖАВААТ – тврди убавата ДОКТОРКА ЕМИЛИ!

Сподели со своите пријатели

Мажите понекогаш имаат заблуда за тоа што е тоа што жените го сакаат во сексот. Тие честопати мислат дека она што нив ги возбудува влијае на жените на ист начин. Дали е тоа точно така, објасни секс експертката д-р Емили Морс од Мичиген. Таа откри на својот Инстаграм профил кои три пози жените воопшто не ги сакаат.

Loading...

 

 

„Постојат некои сексуални активности кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Секако, тие можат да изгледаат добро во порно филмовите, но во реалниот живот тоа во никој случај не е така. Добриот секс е оној во кој се чувствувате добро, не само оној што изгледа добро. „Позите кои во теорија изгледаат забавно, но во пракса се навистина ужасни за жените, се: секс под туш, поза 69 и обратна каубојка“, објасни Морс.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Morse (she/her) (@sexwithemily)

Loading...

 

Жените не сакаат секс под туш, позата 69 и превртена каубојка.

За да ја тестира оваа теорија, таа побараод своите следбеници на Инстаграм да го споделат своето мислење и искуство со неа и да опишат кои пози не ги сакаат.

Така, неколку корисници на оваа социјална мрежа се огласија и рекоа дека сексот на плажа им е едно од најлошите искуства, а ниту џакузито не доби „зелено светло“.

 

 

Интересно е тоа што повеќето припаднички на понежниот пол ги бранеа овие три пози и изјавија дека со малку искуство и „логика“, тие всушност овозможуваат најголемо задоволство.

Loading...

Многумина исто така и рекоа дека „нема поима“ што сакаат жените, бидејќи сигурно не би ги ставила овие пози на „црната листа“ „


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *