15.04.2018 21:27

Неверојатни жени кои навистина постојат (ФОТО+ВИДЕО)


Сите жени се единствени и вредни за почитување, но оние кои успеале да ги соборат или постават светските рекоди или да направат нешто неверојатно со причина го привлекуваат вниманието на јавноста.

Со нозе долги 133 сантиметри Русинка се бори за Гинисов рекорд (видео)

Анета Флорчик од Полска со причина ја нарекуваат најсилна жена на планетата. Тоа е поради фактот што таа може да подигне неверојатни 498,95 килограми.

Меѓутоа, оваа 36-годишна жена успеала да влезе во Гинисовата книга на рекорди поради посмешна причина. Имено, Анета е женски рекордер во дигање луѓе, за две минути успеала да подигне и фрли 12 мажи.

 

 

Најеластичната жена во светот е Злата, т.е. Јулија Гинтел која е роден со исклучително подвижни зглобови и еластични тетиви. Тоа и овозможува да се превиткува како да е од гума и со леснотија да влезе во коцка со рабови од 50 сантиметри.

Дамата позната под прекарот Пикси Фокс потрошила многу пари за да изгледа како Џесика Ребит. Оваа 27-годишна жена била дел од многу естетски зафати, повеќе пати ги зголемувала градите, а хирурзите и извадиле и шест ребра за да струкот и биле намален на неверојатни 40,64 сантиметри.

Пензионерка од Германија, 92-годишната Јохана Квас влегла во Гинисовата книга на рекорди како најстарата гимнастичкарка. И покрај тоа што е во десетата деценија во животот, оваа баба изведува програм на партер, но и на разбој.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments