08.07.2017 10:15

Со нозе долги 133 сантиметри Русинка се бори за Гинисов рекорд (видео)


Њкатерила Лисина, поранешна кошаркарка од градот Пенза, се надева дека ќе го собори Гинисовиот рекорд како жена со најдолги нозе во светот.

Моменталната сопственичка на рекордот е уште една кошаркарска репрезентативка на Русија. Рекордот на Светлана изнесува 132 сантиметри, а верификуван е во Торемолинос, Шпанија во јули 2008 година.

loading...

Дваесет и двегодишната екатерина официјално го има најдолгото стапало во Русија од 30,5 сантиметри и може да облече обувки само со број 47.

Екатерина се обидува да го сруши Гинисовиот рекорд како жена со најдолги нозе во светот. Нејзините нозе се долги 133 сантиметри што е за еден сантиметар повеќе од моменталниот светски рекорд.

Поранешната кошаркарка е манекенка и мајка. Нејзиното дете има шест години.

Имав многу непријатности во пубертетот. мислев дека момчињата не сакат да комуницираат со мене затоа што сум премногу висока. Бев вознемирена и сакав да се намалам – вели Екатерина за руското издание на „Метро“.

Набргу сфатила дека вистината и е голема предност во спортот.

Кошарката промени се. Кога наполнив 15 години потпишав прв професионален договор. Започан да комуницирам со високи девојки и момчиња. Конечно, кога наполнив 19 сфатив дека мојата висина е предност, а не мана и дека луѓето ме сакаат и дека имам многу обожаватели – додава кошаркарката.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments