16.07.2019 15:23

Марихуана пронајдена кај 34-годишен кумановец


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.М.(34) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваа од таму, на 07.06.2019 во Куманово, полициски службеници извршиле претрес во домот и другите простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments