13.05.2018 13:37

(ГАЛЕРИЈА) Маскенбал „Батко Ѓорѓија 2018“

loading...

На градскиот плоштад во Куманово вчеравечер под покровителство на градоначалникот и Советот на Општина Куманово се одржа 16. издание на Маскенбалот „Батко Ѓорѓија“.

Во продолжение маските на кумановските основни и средни училишта низ објективот на нашито фоторепортер.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments