20.02.2019 15:49

Февруарските деца се покреативни


Децата родени во февруари, најкраткиот месец во годината, специфични се по многу нешта.

Истражувањата покажуваат дека овие деца, на возраст до седум години, физички се понапреди, односно повисоки и потешки во однос на врсниците кои не се родени во овој месец.

loading...

Се дошло до заклучок и дека „зимските деца“ остваруваат подобри резултати на тестовите за интелигенција, имаат поизразена иметничка и креативна линија, но и големи шанси да станат познати.

Родените во втората половина на февруари се многу задоволни на професионален план.

Ако се земат статистиката и истражувањата, она по што од другите деца се разликуваат, особено ако роденденот им е на 29 февруари, е фактот дека не можат секоја година да го слават роденденот, туку секоја четврта, кога е престапна.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments