11.08.2018 12:43

До олтар во мотокултиваторот на тато (ВИДЕО)


Една венчавка кај Сплит привлекла големо внимание на јавноста и тоа пради возилото со кое невестата пристигнала на својата венчава.

Се се случувало во местото Долно Ситно, кое се наоѓа на околу осум километри од Сплит.

Невестата гордо пристигна до олтарот, а тогаш се слушнаа звуци на стенкање (ВИДЕО)

Најмногу симпатии привлекле невестата и нејзиниот татко, кој својата ќерка на оргинален начин ја испратил до олтарот.

Имено, тој ја вози во мотокултиватор, а сите вооушевено коментираат на социјалните мрежи, откако снимката стана вирална.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments