Човек со пенис од половина метар, жени со гигантски гради… Ова се најчудните луѓе за 2017 година (видео)

Сподели со своите пријатели

Убавината на сите луѓе на оваа планета се гледа во нивната различност. Во текот на 2017 година запознавме доста необични личности од различни континенти.

Секој од нив има нешто по што се издвојува од останатите. некои би ги нарекле чудни, а ние ќе кажеме едноставно поинакви.

Трепки од 12 сантиметри и 83-годишен билдер во Гинисовата книга на рекорди (видео)

Loading...

Чахат Кумар

Осуммесечното бебе Чахар Кумар од Панџаб е тешко 17 килограми, што за негова возраст е многу опасно и нездраво. Лекарите во Индија се изненадени од килажата, а родителите велат дека нивното бебе не може да престане да јаде.

 

 

Чахат е родена со нормална тежина, но од четвртиот месец започнала нагло да се дебелее. Таа сега е тешка како просечно четиригодишно дете.

 

 

Сара Гуертс

Сара Гуертс е 26-годишнен модел кој има илјадници следбеници на Инстаграм, но таа е се, само не една обична двеојка.

 

Loading...

 

Нејзе на 10-годишна возраст и бил дијагностифициран синдром на кожа кој се вика Ehlers Danlos (изворно: Dermatosparaxis Ehlers-Danlos Syndrome (dEDS)).

 

 

Симптомите го погаѓаат сврзното ткиво, а предизвикуваат недостаток на колаген поради што кожата е чувствителна и многу набрчката. За колагенот сигурно сте слушнале дека често го рекламираат кај кремите против брчки на лицето. Сара поради повој симптон на 26 години изгледа двојно постаро.

 

 

Loading...

Алегра Кол

Алегра Кол (47) од Солт Лејк Сити родена е и одгледувана во строго морнаричко семејство, но патот ја навел во сосема поинаква насока од традиционалната морнаричка култура.

 

 

Алегра е мајка и пијанист, меѓутоа кариерата на модел и била поважна од се, поради што одлучиле себе си да се претвори во екстремна „Зајачица“.

– И натаму верувам во традиционалните системи на вредноста, но по некои од нив повеќе не можев да живеам, рекла таа.

 

 

Во триесетите години се пробала како модел, а кога пробала како е да си во центаро на вниманието, повеќе не можела да се спречи.

Роберто Кабрера

Роберто Кабрера (54) од Мексико е регистриран како инвалид поради пенис од скоро половина метар. Тој должината од 48 сантиметри успеал да ја постигне со помош на тегови.

 

Loading...

 

Поради величината на својот орган Кабрера има бројни здравствени проблеми, вклучувајќи чести инфекции на уринарниот тракт. Никако не може да спие на стомак и има посебна перница на која го става пенисот за да избегне непријатности во текот на ноќта.

– Не можам да трчам, па поголемиот дел од компаниите имаат лошо мислење за мене. Велат дека ќе ме викаат, но тоа никогаш не го прават. познат сум поради најголемиот пенис во светот. Задоволен сум, знам дека никој нема големина како мојата, рекол Кабрера.

Каков татко, таква ќерка: Држат Гинисов рекорд во една од најчудните категории (видео)

Екатерина Лисина

Екатерина Лисина, поранешна професионална кошаркарка од градот Пенза, се надева дека ќе го собори Гинисовиот рекорд како жена со најдолги нозе во светот. Моментална сопственичка на рекордот е поранешна руска кошаркарска репрезентативка. Рекордот на Светлана изнесува 132 сантиметри, а верификуван е во Торемолинос, Шпанија во јули 2008 година.

Со нозе долги 133 сантиметри Русинка се бори за Гинисов рекорд (видео)

Дваесет и двегодината Екатерина официјално има најдолго стапало во Русија, од 30,5 сантиметри кое одговара со обувки број 47.

 

 

Loading...

Екатерина се обидува да собори Гинисов рекорд како жена со најдолги нозе во светот. Нејзините нозе се долги 133 сантиметри што е за сантиметар повеќе од моменталниот светски рекорд.

Родриго Алвеш

Веројатно досега сте налетале на вест за девојки кои со пластични операции се трансофмирале во живи кукли. Трендот со естетски интервенции ги претвора во кукли и на тоа не се имуни и некои мажи, а можеби најдобар пример за тоа е Бразилецот Родриго Алвеш (30) кој се пртворил во Кен.

 

 

Оваа момче имало 20 пластични операции за кои биле потрошени над 120.000 евра, а се со една цел – да има совршен изглед.

 

Loading...

 

Според неговите зборови тој нема да престане со одењето кај естетски хирурзи и покрај тоа што за време на последната операција, среде комплиакции животот му висел на конец.

 

 

Кортни Барнерс

Иако дипломирала економија, Кортни Барнерс одлучила да заработува на својата голема задница од 150 сантиметри. Таа на социјалните мрежи има голем број следбеници.

Оваа девојка сега е модел, а пред шест години минала низ три третмани со илегална инекција во задникот. Таа има задник поголем и од Ким Кардашијан, и тоа за 43 сантиметри.

Брадестата жена стана модел и влзе во Гинисовата книга на рекорди (видео)

Loading...

Пропатувала добар дел од Америка барајќи лекари на црно кои немаат никакви медицински квалифиакции. Сепак, нејзината желба за совршена задница ја терала да се препушти во раце и на најголеми измамници и да си го загрози животот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.