Занимливости (Page 900)

Сподели со своите пријатели

Северна Кореја лансираше уште еден балистички проекти, кој на крајот заврши во Јапонското море, тврдат јужнокорејски власти. Ова е прва ракета лансирана по 15 ноември. Проектилот имал дострел од 13.000 километри, најголем досега. Јапонските и јужнокорејските власти соопштуваат дека во текот на денот забележале поголема радиоактивна активност што имплицира декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За да избегнат скандали и кавги со својот партнер, луѓето понекогаш работите ги чуваат во себе, и се несреќни. Се разбира, секој поединец е различен и различно реагира, но повеќето несреќни луѓе имаат слични карактеристики. Што може да грешите во бакнувањето? Еве некои од знаците коишто може да ги забележитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден од најдобро чуваните затвори во светот се наоѓа во Рио де Женеиро и во него се наоѓаат најопасните женски криминалци во Бразил. Еднаш годишно им е дозволено своите униформи да ги заменат со високи потпетици и гламурозни фустани да се натпреваруваат за избор за мис. Натпреварувањето на кое сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Нуклеарен силос во американската сојузна држава Канзас, од периодот на Студената војна, претворен е во луксузно подземно сместување и достапен за резервација на сајтот „Airbnb“. Домаќинот на силосот, Метју Фулкерсон (37) за АП вели дека неговата била идеја силосот да го претвори во сместување и огласот да го постави наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Меланија Трамп своите вешти раце ги направи и вреди. Во видеото објавено на интернет кое потсетува на божиќна реклама, првата дама на САД, Меланија Тамп чекори низ Белата куќа за да ги прегледа декорациите за празниците. Сите мислат дека е таен агент кој ја менува Меланија Трамп, но ова еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новозеландската објави промотивен спот со намера да привлече нови регрути. Најблаго кажано – необично. Ако, сте планирале да се преселите на Нов Зеланд, еве можност да најдете работа. Нов Зеланд бара работници, нуди бесплатен пат и сместување Полицијата на Нов Зелнд распиша конкурс за нови работни места, а промотивниот спотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сложувалката за регионите на Русија, која посетителите можат да ја купат во паркот „Зарјаџе“ во Москва, го краси интересен детал – Крим кој не може да се поместува. Сите делови на сложувалката – сувенир, кои ги претставуваат регионите на Русија, може слободно да ги поместите на металната табла, додека Крим,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Владимир Путин е познат како човек приклонет на неконвенционалното однесување, често на работ на својата лична безбедност. Сепак, руските бесбедносни служби извонредно си ја работат својата задача, на дозволувајќи ниту промил шанса на оние кои на рускиот претседател сакаат да му наштетат. Фотографии поради кои жените воздивнуваат по Путин (фото)Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неодамна на „Redit“ се појави мапа на која јасно може да се види какви дипломи имаат премиерите на европските земји. Она што на прв поглед привлекува внимание е фактот дека има доста правници, но и дека некои европски лидери завршиле факултети кои не се поврзано со работата која ја имаат.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Државната лотарија на Србија соопштува дека владее огромен интерес за уплата на ливче за новото коло од Лото, кое денеска, на среќниот добитник би можело да му донесе премија од дури 3,7 милиони евра. Како се наведува, продавачите во објектите не „Државна лотарија на Србија“ позитивно се изненадени од огромниотПрочитај повеќе