ЕМОТИВНА СНИМКА: Момче со аутизам држи говор на свадба на неговиот брат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Младото момче  со аутизам излегло од зоната на удобност на венчавката на неговиот брат, каде што бил кум, и покрај фактот што на таквите луѓе им пречи толпата, момчето храбро го издржало и одржало силен говор кој емотивно возбудил многу луѓе.

Loading...

Во серијата видеа направени од корисничката на инстаграм Линда Икеџи, младиот човек прочитал говор што најмногу предизвика смеа, а потоа и солзи на насобраните сватови.

Иако рече дека здравствената состојба му предизвикува непријатност кај луѓето, тој рече дека го „надминал“ својот брат.

Тој на шега додал дека невестата се омажила за втората најубава личност во нејзиното семејство, сугерирајќи дека тој бил првиот по убавина.

Видеото предизвикало илјадници прегледи и коментари, а многумина биле преплавени со емоции.