Луд свет (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Адам Локвуд од Велика Британија на својот канал на Јутјуб објави видео во кое документира качување на највисокиот кран во Дубаи, кој се наоѓа на врвот на облакодер висок околу 400 метри. Loading… Адам најпрво планирал да стигне до врвот со лифт, но набрзо работниците го избркале, па морал даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бизарна фотографија од автопатот А1 ги запали социјалните мрежи. Loading… Не, ова не е фотомонтажа. Австриецот навистина вози вистински ковчег на покривот. Единствено не се знае каква е содржината внатре, односно кој или што има во ковчегот. И сега можеме да почнеме со мрачните хумористични шеги кои буквално ги преплавијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Натпревар за пиење што се одржа во Јужноафриканската Република заврши трагично за 30-годишен маж од Ха Машамба во Лимпопо, кој почина откако се натпреваруваше за главната награда од 200 ранди (околу 12 евра) доколку испие литар алкохол ликер на место. Loading… Еден од учесниците „веднаш колабирал“ и бил пренесен воПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи кружи видео од девојка која се обидела да направи селфи на лента за трчање, но обидот и се вратил назад кога заборавила дека лентата за трчање се движи, па паднала и ја бакнала лентата за трчање. Loading… За среќа, девојката остана неповредена, а нејзиниот обид да направиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На социјалната мрежа Твитер беше објавено видео од тепачка во морето, кое наведе многу корисници да помислат дека тоа се случило во Паралија – најпопуларното летувалиште на Србите во Грција. Loading… Сепак, не се знае каде е снимено видеото, ниту од која националност се учесниците во тепачката. Жена во црвеноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сообраќајната несреќа не се случила намерно, поради некои неразјаснети приказни од минатото, туку се работи само за невнимание. Loading… Што би можело да тргне наопаку во сончев ден во Калифорнија на тивка улица без густ сообраќај? Што ако на раскрсницата има корвета и теренец, а зад воланот на „посилното“ возилоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Личен тренер од Индијана тврди дека трчањето на сите четири како куче секој ден речиси една година прави чуда за неговата кондиција и им препорача на другите да го следат примерот. Видеата со детали за уникатниот стил на одење на кучето собраа милиони прегледи на ТикТок. Loading… „Идејата да јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Не се знае точно каде е создаден, не се знае ни кога е создаден, но видео од прослава некаде на Балканот, се вели во коментарите, наводно во Србија, деновиве стана вистински хит на социјалните мрежи. Откако ќе го видите, ќе разберете зошто. Loading… Додека голема група мажи уживаат во печење,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Таткото на една тинејџерка е прогласен за татко на годината на интернет поради неговата реакција на тексас шорцеви што сакала да ги носи неговата ќерка. Loading… За да и покаже како изгледа, го облекол истиот тексас шорц и влегол во нејзината соба. „Ти го носиш ова во јавност? Јас ќеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

ТикТокерка  Роси Цепелин од Перт, Австралија вели дека заработува стотици долари јадејќи храна пред камера за машките обожаватели. Loading… Во едно од видеата што ги објави за своите 22.000 гладни обожаватели, таа вели дека може да заработи речиси 1.000 долари со објавување на видео на кое се гледа како јадеПрочитај повеќе