Луд свет (Page 2)

Да се бакне кобра во уста не е храброст. Ќе се согласите дека тоа е коцкање со сопствениот живот што може да биде фатално. Овој човек го прави токму тоа. Loading… ВОНСЕРИСКИ ВОЗАЧ: Камионот заврши на кровот на куќата (ВИДЕО) Како заврши таа луда игра за него, погледнете во видеото.

За искусни возачи, кружниот тек е обична рутина, но за оние „свежи“ тоа е нерешлива енигма. Кој има предност овде? Во која насока се движат возилата? Застанува тука или продолжува со истата брзина? Loading… Топењето на глечерот откри тајна криена со векови под мразот (ВИДЕО) Толку многу дилеми, а мораПрочитај повеќе

Туристот во оваа снимка излегува од автомобилот и се обидува да и пријде на мечката. Но, мечката ја сфатила неговата постапка како закана и се бранеше со тоа што се залета кон човекот кој бегаше. Loading… Сакаше да ограби млад пар, но за кратко зажали (ВИДЕО) Тој се обидел даПрочитај повеќе

Loading...

Сцените од Русија кои кружат на социјалните мрежи обично не се многу ласкави, а за тоа претежно е виновна љубовта што Русите ја имаат кон алкохолот. Кога децата ќе им ги оставиш на татковците (ГАЛЕРИЈА) Loading… Од објавите е јасно дека алкохолот и Русите можат да имаат многу бизарни последици,Прочитај повеќе

Необична сообраќајна несреќа се случи во Канада кога камионот, или задниот дел од него, заврши на покривот на еден семеен дом. Поточно, возачот излетал од патот со својот камион, удирајќи во хидрантот, поради што задниот дел од возилото отскокнал и завршил на покривот на куќата. Loading… Со врзани очи поПрочитај повеќе

Кога сфати за што станува збор, тој реши да изведе еден вид перформанси што ги насмеа гледачите. Гледачите на утринската програма на РТС не можеа, а да не забележат еден необичен извештај од Чачак. Loading… Водителка поради неконтролирано смеење ги прекина вестите (ВИДЕО) Имено, додека дописничката Слаѓана Милетиќ зборуваше воПрочитај повеќе

Loading...

Ова видео започнува како сон на сите вљубеници во скапите автомобили. Сепак, сонот наскоро станува кошмар! Навидум обично возење низ улиците на родниот град Ферари – Маранела имаше катастрофален епилог! Loading… УРНЕБЕСНО: Коњот „пушти ветер“ па го исплаши девојчето (ВИДЕО) Само по неколку минути тест возење, еден безгрижен потег одПрочитај повеќе

На татковците од овие галерии не им е јасно зошто сите ги гледаат чудно додека ги чуваат своите деца. Тие мислат дека се сосема адекватни родители затоа што нивните деца се сè уште живи, по некое чудо. Loading… Нивниот пристап кон родителството е малку чуден, па затоа не е изненадувањеПрочитај повеќе

Во изминатите неколку недели во светот има паника поради коронавирусот, но интернетот е полн со шеги на штета на пандемијата. Сепак, еден кувајтскиот фризер отиде чекор подалеку со својот страв (можеби во шега) што видеото стана вирално. Loading… СКАНДАЛ ВО УЧИЛИШТЕ: Наставникот „летва“ пијан! (ВИДЕО) Тој снимаше потстрижување на неговиотПрочитај повеќе

Loading...

Крадец во Калифорнија украл погребно возило пред црква во Лос Анџелес, не знаејќи кој е неговиот совозач. Возилото било паркирано пред грчката православна црква во Пасадена, источно од Лос Анџелес. Loading… Погребникот однел едно тело во црквата и го оставил возилото, соопшти градскиот полициски оддел. Крадецот го искористил моментот иПрочитај повеќе