Луд свет (Page 123)

Сподели со своите пријатели

Железото е еден од најважните елементи за здраво функционирање на организмот. Еден Индиец сепак тоа малку пребуквално го сфатил. Loading… Тој за „ужина“ изел 116 челични шајки, неколку парчиња метални пелети и една долга челична жица. Сето тоа лекарите морале да го извадат од неговиот стомак. Хирург од Бунди, градПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Основно училиште во Мексико ја шокираше јавноста со својата одлука на Денот на мајките да изненади и да ги забави жените така што ќе доведе стрипери. За работата да биде полоша, се се случувало пред очите на децата. Loading… Оскудно облечен маж е снимен како се доближува до жените. СнимкатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американците се очигледно прилично суеверни. Во зградите го избегнуваат 13-от кат, па всушност од 12-от одите на 14-от. Но, доколку е општо прифатливо дека 13 е баксузен број, што тогаш е проблем со бројот 420? Loading… Одговорот на тоа прашање е марихуана. Имено, бројот 420 е во тесна врска соПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Астрофизичарот Лучезар Филипов тврди дека во Бугарија се случуваат кидпанирања кои ги вршат вонземјаните, пишува бугарски „Телеград“. Loading… Во текстот под насловот „Вонземјани киднапираат деца и девојки“, професорот Филипов рекол дека „посетителите од вселената ги интересираат постари лица, млади луѓе и деца“. Професорот тврди дека многумина зборивале дека такви случаиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во ноември 2004 година борбена група на американските ловци USS Nimitz имала радарско-визуелна средба со неидентификуван летечки објекти. Во декември 2017 година, објавени се и инфрацрвените снимки од инцидентот, а Вашингтон пост тогаш пишуваше дека снимката ја објавил поранешниот разузнавач Луис Елизондо за да ја расветли тајната операција на МинистерствотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грк од Крит дал на анализа примерот од својата крв во болница во Хараклион, а останал шокиран кога лекарот го повикал и му соопштил дека е труден. Loading… Мажот случајот го споделил со локалниот сајт „Неа Крити“. Како што рекол, кардиологот му наредил да направи резултати на крв. Кога билеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во најстрого чуваниот затвор, на тајна локација во Колумбија живее затвореникот Луис Гаравито. Loading… Поради својата сигурност одалечен е од останатите затвореници, а храна и пијалаци зема само од оние кои ги познава. Чуварите го опишуваат како опуштен, позитивен и полн со почитување. Се образува еден ден да стане политичарПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Слетувањето на Месечината на 20 јули 1969 година бил значаен датум во историјата на САД. Тој ден човечки екипаж стапнал на Месечината, а Америка ја однела победата над СССР во вселенската трка. Сепак, и натаму постојат оние кои веруваат дека целиот настна е лажиран и дека слетувањето на Месечината еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Цезар Арнолдо Гомез (50) се заглавил вот унелот во кој повремено влегувал за да ја шпионира својата поранешна партнерка и таму останал скоро 24 часа. Loading… Наводно тунелот го копал под куќата на својата партнерка Гриселда Сантилан (58) дури недела дена. Неговата поранешна сопруга подоцна рекла дека слушала чудни звуциПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Винфред Лангнер трнал на патување поради приказната на неговата покојна жена. Loading… Рано наутро на 15 мај 2013 година пензионер од Германија пристигнал на Мајорка. Тој патувал 1.900 километри со брзина од 18 километри на час. Лангнер е од Лаунферд во Долна Саксонија и тргнал со својот трактор, кој гоПрочитај повеќе