Астро (Page 130)

Сподели со своите пријатели

Не ги сакаат сите луѓе во своето друштво, а хороскопот во голема мера одредува колку и ќе бидеме друштвеи. Овие три хороскопски знаци се најголемите хејтери во зодијакот. Loading… РОДЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ: Двата најуспешни хороскопски знаци Стрелец Тие не мразат, но таа ќе ви изгледа, затоа што тие немаатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа жена толку е единствена што во многу моменти за нејзиниот опис можете да го употребите и зборот чудна. Loading… Нејзиниот долг фустан се вее на ветерот, а таа воздивнува од воздухот и се подготвува за летот. Се чувствува како светот да и е ширум отворен, сочен и полн соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иако сите мислиме дека знаеме баш сè за карактеристиките на астролошките знаци, на некои постапки сигурно не можеме да сметаме, ниту пак можеме да ги предвидиме. Затоа  ви откриваме некои факти кои сигурно не сте ги знаеле за астролошките знаци, за во иднина да не бидете изненадени од некои нивниПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Некои луѓе и најмала ситница може да ги изнервира, а на таа карактерна особина може да влијае и хороскопскиот знак во кој сте родени. Додека некои проблемите и потешкотиите ги прифаќаат и решаваат без многу нервоза, овие хороскопски знаци се нервираат и поради најмала ситница. Loading… Ако сакате најдобра сопруга,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вечерва на небото ќе се случи делумно помрачување на Месечината, а во продолжение дознајте како тоа ќе влијае врз вашиот хороскопски знак. Loading… Овен Во следниот период ќе имате некои несогласувања со соработниците. Можете да очекувате дека во наредната фаза ќе бидете оптеретени со стрес што се одразува и наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сите жени се добри и грижливи, но секогаш ќе постојат некои кои се издвојуваат од сите останати. Можете да погодите во кој хороскопски знак се родени? Loading… Дали сте една од нив или можеби сте во брак со една од најдобрите? Проверете: Рак Кога еднаш ќе ја освоите жената Рак,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Меркур повторно е во ретроградно движење о д8ми јули, а ако сте родени под некој од овие знаци, не ве очекува промена која особено ќе влијае. Loading… Но, пред уште еднаш да превртите со очите на уште едно предвидување на лоша комуникација, би требало да знаете дека јулскиот ретрограден МеркурПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За поголемиот дел кои ја следат астрологијата и астролошката карта, па и за површните познавачи на таа дисциплина, познат е терминот ретроградно движење на Меркур. Loading… Често во време на таков феномен доаѓа до одложување, доцнење, забуни, погрешни толкувања на околностите, погрешни интерпретации на туѓи зборови, поспор проток на информации.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се ближи крајот на јуни, а за самото финале ѕвездите се распоредиле така што некои ќе имаат малку повеќе среќа од останатите. Погледнете длаи вие сте меѓу трите хороскопски знаци на кои ова ќе им биде недела од соништата. Loading… Сонцето е во Ракот, а Меркур полека, но сигурно сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

И додека на одредени подрачја брилираат, овие хороскопски знаци едноставно не се создадени за брак. Ним им е тешко да се прилагодат на било кој друг и најдобро се чуствуваат кога не се врзани. Loading… Четири хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта Следните три хороскопски знаци не знаат даПрочитај повеќе