Кој од хороскопските знаци е вашата „сродна душа“?

Сподели со своите пријатели

Љубовта понекогаш делува на мистериозни начини или едноставно – во склад со ѕвездите.

Loading...

Одредени хороскопски знаци се покомпатибилни со другите и ако се прашувате каков знак би можел да биде вашиот идеален партнер, астрологијата може да ви го даде одговорот.

За да ви помогне да го пронајдете идеалниот партнер, Поп Шугар ја контактирал Атина Перакис, основач и извршен директор на Sage Godes, која објаснува дека тоа што некој е ист знак како и вие не значи дека задолжително ќе одговара на вашиот карактер.

Овен

Најмногу му одговараат: Лав, Стрелец.

Потребата на Овните за авантури најдобро ќе ги поврзе со Лавовите и Стрелецот, други огнени хороскопски знаци, кои го разбираат огнениот темперамент на Овенот.

Вагата, од друга страна, е целосно спротивно на Овен, и други воздушни знаци кои се карактеризираат со комуникативност – го фрустрираат Овенот, кој не сака многу да зборува, туку да работи.

Во врските, Овните се плашат да ја загубат својата независност.

Loading...

Бик

Најмногу му одговараат: Девица, Јарец, Вага.

Бикот, секогаш отворен за убавина, добар вкус и удобност, најдобро ќе одговара на знаците на земјата, Девица и Јарец, кои исто така се залагаат за сензуално уживање.

Вага и Бик, со кои владее Венера, се добар спој за споделување на страста за уметноста.

Биковите, кои многу се потпираат на себе, понекогаш се плашат од врзување за некого.

Близнаци

Најмногу му одговараат: Вага, Водолија и Лав.

Близнаците ќе бидат добро прилагодени на другите воздушни знаци – Вага и Водолија, кои можат да ги придружуваат нивните интелектуални потраги и да се занесе во нивната љубов кон добар разговор.

Loading...

Близнаците добро се снаоѓаат и со Лавовите, но не и со водните знаци – Риби, Скорпии и Ракови, кои се повеќе сакаат да имаат длабока физичка и емотивна врска.

Рак

Најмногу му одговараат: Риби, карцином, Шкорпија.

Кон Раковите мора да се однесувате со голема претпазливост затоа што тие се многу чувствителни и лесно се повредуваат, а многу други знаци се премногу груби за нежната душа на Ракот.

Раковите добро се вклопуваат во преостанатите водни знаци, особено со фантазерите и со љубов исполнети Риби кои нема да се колебаат да плачат и сочувствуваат со Ракот.

Јарецот, што е спротивно на Ракот, може да обезбеди поддршка, сигурност и потпора, но не спаѓа во партнерите со многу емпатија.

Лав

Најмногу му одговараат: Овен, Стрелец.

Loading...

Лавот ужива во мислата дека сите го сакаат, но не секој може да се справи со неговата огнена природа. Лавовите добро се снаоѓаат со Овните и Стрелецот, други огнени знаци, кои се подеднакво огнени и бестрашни и не двоумат да пружат искрена повратна информација што им е потребна на Лавовите.

Лавовите ги инспирираат сите други во исто време, но тие исто така земаат премногу енергија на другите.

Партнерството на двата Лавови претставува постојана борба за „круната“.

Девица

Најмногу му одговараат: Јарец, Бик.

Девиците не толерираат драма и љубов покажуваат со постапки. Нивната практична природа добро се совпаѓа со недрамски знаци, како што се другите ликови на Земјата, Јарец и Бик.

Loading...

Тие бараат партнери кои ќе работат подеднакво напорно, иако никој не работи повеќе од Девицата.

Огнените знаци можат да го зачинат животот на Девица, но нивната непредвидливост и недостаток на внимание на деталите можат да ги направат нервозни.

Продолжува на следната страница


Pages: 1 2

Leave a Reply