Црна хроника (Page 267)

Сподели со своите пријатели

Сообраќајните незгоди со тешки и фатални последици за жал станаа составен дел од секој продолжен викенд. Сообраќајните билтени на МВР покажуваат дека моментите наменети за одмор и славење многу често се претвораат во семејна трагедија која остава долги и фатални последици. Септември е период во годината кој е соодветен заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Десетгодишно дете пешак се здобило со потешки телесни повреди во сообраќајна незгода која вчеравечер се случила во Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Патничко моторно возило марка „Опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 30-годишниот Т.О. вчеравечер околу 20 часот удрило во детето во близина на крстосниците на улицитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 11.40 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Т. од с.Алгуња, општина Старо Нагоричане и патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.К. од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Осум лица се здобиле со телесни повреди во две сообраќајни незгоди кои се случиле утринава по 10 часот во кумановско, едната кај клучката за автопатот во Којнаре, а втората во населба Карпош. Информацијата ја потврдија и од кумановската болница каде на повредените им била укажана лекарска помош. На две одделниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Девет лица се здобиле со телесни повреди, од кои едно со потешки во две сообраќајни незгоди кои се случиле во населбата Карпош некаде пред 14 часот. Информацијата ја потврдија и од кумановската болница каде на повредените им се укажува лекарска помош. Едно од лицата се здобило со тешки телесни повреди,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно четири лица се повредени во денешната сообраќајна незгода која се случила околу 10:15 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка кај месноста викана „Чешмиче“. Две од лицата биле со потешки, а две со полесни телесни повреди. Според информации на полицијата во незгодата учествувале патничко моторно возило марка „Тојота“Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 15.15 часот во Куманово на крстосница од ул.„Васил Антевски“ и крак од истата улица, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Лонџиа“ со кумановска регистарска ознака управуван од малолетно машко лице од село Опае, Куманово и патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од У.Х. (1976) одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчеравечер околу 22.15 часот на Граничен премин „Табановце“, за излез од Република Македонија се пријавило лицето Г.С. (25), кое приложило лична карта од Република Грција. При извршената контрола, полициските службеници се посомневале дека личната карта е фалсификувана затоа што техниката на печатење на документот не била соодветна на оргиналната техникаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Ж. (25)  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба” и против Х.Б. (24) двајцата од село Пчиња, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикривање”, информираат од Министерството за внатрешни работи. На 15.05.2017 година во периодот од 12.00 доПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 18,40 часот во Куманово на улицата „Доне Божинов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило„Пежо 206“ кумановски регистарски таблици управувано од М.Б.(21) од с.Сопот-кумановско и мопед „АПН 4“ управуван од Р.М. (69) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во незгодата со тешки телесни повреди сеПрочитај повеќе