Кик бокс и ММА (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Кик-бокс клубот Куманово 2006 се врати со три медали од Меѓународниот турнир во Сараево кој се одржа изминатиот викенд. Loading… Станува збор за еден сребрен и два бронзени медали. Со сребро се закини Александар Стоилковиќ кој се натпреваруваше во јуниорска конкуренција во категоријата -89 килограми во дисциплината кик лајт.  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери, членови на кик-бокс клубот Куманово 2006 викендов ќе учествува на меѓународен турнир во Сараево, Босна и Херцеговина. Loading… Турнирот е под закрила на WAKO, Светската кик-бокс организација, а натпреварувачите ќе ги одмерат силите во различни дисциплини, возрасти и категории.     КБК Куманово ќе учествува тројца натпреварувачи воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Младите борци од кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово се вратија со извонредни резултати од Меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ кој викендов се одржа во соседна Србија. Loading…     Со сребрени медали се вратија Марко Станојковски и Лука Додиќ, додека бронзата му припадна на Богдан Стојановски. Четврто место освоија Јован МитевскиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ненад Димковски член на Кик-Бокс Клуб Куманово 2006 ги оправда очекувањата и се врати со златен медал од Меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ кој се одржа од 23 до 25 април. Loading…     Имено Димковски во диналето се сретна со Едуард Земанко од Клубот „Сенти“ од Србија и го победиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Покрај Ненад Димковски уште четворица други натпреварувачи од Куманово ќе заминат за Белград каде денеска ќе имаат натпреварувања во рамките на Меѓунардониот кик-бокс турнир „Трофеј Белград“. Loading… Јован Митевски, Давид Младеновски, Марко Станојковски, Лука Додиќ и Богдан Стојановски од клубот „Предатор“ ќе се натпреваруваат во дисциплината кик лајт во категоријатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тoj влезе во ММА светот во 2000 година, а стана драг кралица во 2019 година. Loading… Диего Гарио (41) започнаl да се бори во 2000 година. Забележаl седум победи во рингот, а потоа мораl да престане да се занимава со спорт поради повреда на мрежницата. Во 2018 година тој сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Борците на ММА Клуб Куманово 2006, Милош Велевски и Александар Стоилковиќ викендов се вратија со освоени сребрени медали од Меѓународниот ММА турнир „GFC4“, кој викендов се одржа во Врање, Република Србија. Loading… Во финалето Велевски се сретна со битолчанецот Игор Додевски во категорија до 66 килограми и по одлично започнататаПрочитај повеќе