Кик бокс и ММА

Сподели со своите пријатели

Јосиф Илиевски од кик-бокс клубот „Куманово 2006“ се врати со сребрен медал од Меѓународниот кик-бокс турнир „Трофеј Белград“ кој изминатиот викенд се одржа во Србија. Loading… Илиевски загуби во финалето од Матеја Стојановиќ од Србија, додека останатите учесници останаа без медал.     Лука Велковски од Матеја Стојановиќ беше совладанПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Симона Денковиќ од Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово се закити со сребро на Меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ кој викендов се одржа во Србија. Loading… Седумнаесетгодишната Симона се натпреваруваше во женската јуниорска конкуренција во дисциплината кик-лајт.     Иако даде се од себе во финалниот меч, не успеа да го совладаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сседум борци на Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово претстојниот викенд ќе учествуваат на Меѓународниот кик-бокс турнир „Трофеј Белград“ во Србија. Loading… На турнирот учество ќе земат Блашко Денковиќ, Луна Димитриевска, Макс Спасовски, Вилиам Трајковски, свое дебитирање ќе имаат Стефан Лозановски и Данило Методиевски, а ќе учествува и актуелниот државен првакПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Лука Велковски од Кик-бокс клубот „Куманово 2006“ се закити со бронзен медал на Меѓународниот турнир во кик-бокс дисциплини кој изминатиот викенд се одржа во Ниш, Република Србија. Loading…     Велковски во полуфиналето се сретна со противник од клубот „Вождовац“ Василије Илиќ, во рамноправна лавовска борба во која неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановските кик боксери од клубот Куманово 2006, Лука Велковски и Александар Стоилковиќ освоија сребрен медал на Балканското првенство кое изминатиот викенд се одржа во Скопје. Loading… Во дисциплината К1 во јуниорска конкуренција до 81 килограм во финалето Велковски се сретна со Нургихан Велагиќ од Босна и Херцеговина и во лавовскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Балканско кик-бокс првенство ќе се одржи од 3-5 септември во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, а учество ќе имаат и четворица кик-боксери од Куманово. Loading… Кик-бокс клубот Куманово 2006 ќе го претставуваат Лука Велковски, Јован Димковски, Ненад Димковски и Александар Стоилковиќ, кои заедно со својот тренер Сашо Илиевски активно сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Меѓународен меморијален боксерски турнир „Mирослав Ппетровиќ“ ќе се одржи во Куманово на 17ти месецов на терените на Спортскиот комплекс „Соколана“. Loading… Со почеток во 18:00 часот ќе се одржи Боксерското првенство на Македонија, а од 19:30 часот ќе започне официјалниот дел на турнирот. Настанот е во организација на Боксерски клубПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кик-бокс клубот Куманово 2006 се врати со три медали од Меѓународниот турнир во Сараево кој се одржа изминатиот викенд. Loading… Станува збор за еден сребрен и два бронзени медали. Со сребро се закини Александар Стоилковиќ кој се натпреваруваше во јуниорска конкуренција во категоријата -89 килограми во дисциплината кик лајт.  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери, членови на кик-бокс клубот Куманово 2006 викендов ќе учествува на меѓународен турнир во Сараево, Босна и Херцеговина. Loading… Турнирот е под закрила на WAKO, Светската кик-бокс организација, а натпреварувачите ќе ги одмерат силите во различни дисциплини, возрасти и категории.     КБК Куманово ќе учествува тројца натпреварувачи воПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Младите борци од кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово се вратија со извонредни резултати од Меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ кој викендов се одржа во соседна Србија. Loading…     Со сребрени медали се вратија Марко Станојковски и Лука Додиќ, додека бронзата му припадна на Богдан Стојановски. Четврто место освоија Јован МитевскиПрочитај повеќе