Некатегоризирано (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Овен Вие сте преосетливи. Не ви е лесно да ги извршите сите обврски. Обидете се да се фокусирате на позитивните работи на работното место и да не ги земате критиките при срце. Loading… Бик Вие сте многу комуникативни. Можете лесно да постигнете договор со вашите соработници. Можна е пократко патување,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Под стрес сте поради премногу работа. Не ви е лесно да се организирате добро. Внимавајте на роковите. Loading… Бик Не ви е лесно долго време да пристапите кон личност која ви се допаѓа. Не сте сигурни во себе. Обидете се да се фокусирате на вашиот партнер ако сте зафатени.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во текот на ноќта насекаде беше ведро. Изутринава е сончево, со мала облачност во северните делови. Во повисоките места дува слаб ветер од променлив правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Денеска претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Задачата е да се одреди кој сад прв ќе се наполни со течноста од 12-те понудени, а верувале или не, повеќето ќе дадат погрешен одговор по неколку минути размислување. Loading… Обидете се да се фрлите на овој трик, па пишете ни во коментар колку брзо сте разбрале и дали стеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Колин Стир (67) поминал години вадејќи земја од средновековен бунар за да најде тегла полна со злато. Но, еден пензионер од Плимут, Англија, не ископал дупка во својот двор или ливада, туку во дневната соба на својот дом. Loading… Колин се преселил во викторијанска куќа од 19 век со сопругатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шминката може да се користи за многу работи – да ја истакнете вашата природна убавина, целосно да го промените изгледот или да ја зголемите самодовербата. Loading… Сепак, некои луѓе тврдат дека употребата на козметика е измама и дека шминката носи сосема погрешна порака доколку нечија трансформација е премногу драстична. ПорталотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

НАСА нарача нова независна студија за таканаречените „неидентификувани воздушни феномени“ (UAPs), тема која долго време ја фасцинираше јавноста и неодамна го привлече вниманието на Конгресот. Loading… Агенцијата во четвртокот објави дека UAP – исто така познати како неидентификувани летечки објекти или НЛО – се од интерес за воздушната безбедност иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сте меѓу оние кои како мали се обидувале да застанат на лименка со пијалок, лесно ќе го погодите епилогот од овој експеримент со автомобил. Loading… Без да навлегуваме во теоријата на силата, доволно е да се знае дека лименките се многу цврста структура под аксијално оптоварување. Ова очигледно неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Loading… Направени се 1.194 тестови, а регистрирани се 73 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 45, Битола – 9, Охрид и Кочани – по 4, Кавадарци – 3, Тетово – 2, Куманово, Велес, Гостивар,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Денеска во Охрид, премиерот Димитар Ковачевски ќе ги пречека лидерите од регионот по повод Самитот на Отворен Балкан кој се одржува во хотел „Метропол“, Охрид. Loading… Самитот на Отворен Балкан во Охрид, стартува на 8 јуни 2022 година (среда) со почеток во 10:00 часот, со официјални обраќања на премиерите наПрочитај повеќе