Телотна бебе пронајдено во шума: Се сомнева дека е дете на британска аристократка

Сподели со своите пријатели

Тело на бебе е пронајдено во шумска област во Брајтон, јужна Англија, по неколкудневна потрага по исчезнатото дете на одметнатиот британска аристократка и нејзиниот партнер, осуден силувач.

Loading...

Констанс Мартен и Марк Гордон беа уапсени во понеделникот, на 27 март, два месеци откако исчезнаа без трага со нивното новородено дете без знаење за каква било медицинска помош што им била пружена на мајката и детето.

Констанца е одметната ќерка на богатиот британски продуцент и аристократ Напиер Мартен, поврзана со кралското семејство, а се отуѓила во 2016 година и го прекинала секој контакт по средбата со Гордон, пишува Дневник.хр.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кој е Бернард Арно? Најбогатиот човек во светот и крал на луксузна империја!

Откако се дознало дека се породила, исчезнале 35-годишната Констанс и 48-годишниот Гордон, нивниот автомобил бил пронајден запален, а семејството се загрижило за неа и за безбедноста на бебето бидејќи не виделе доктор.

Двојката е пронајдена и уапсена по два месеци криење, но без детето.

Тие одбија да кажат каде е детето, а по масовната потрага, полицијата објави дека е пронајдено тело во шумата во Брајтон, блиску до местото каде што двојката е уапсена.

Сега, освен за запуштање на детето, се товарат и за убиство од небрежност, а повеќе детали ќе бидат познати по обдукцијата.