Некатегоризирано

Сподели со своите пријатели

Еден Британец се пожалил на сексуалниот терапевт Деид Сандерс за проблемот што го имал. Loading… – Ја сакам и таа вели дека ме сака, но не и мојот пенис. Таа се жали дека јас не ја погодив „точката“ додека водев љубов. Сигурен сум дека таа мисли дека мојот полов органПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција, спроведоа заедничка акција против нелегална продажба на режан тутун низ пазарите на територија на град Скопје. Loading… Предмет на акцијата беше контрола и заплена наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Современото време разви зависност од компјутери, мобилни телефони и видео игри. Компјутерите сигурно ја прават работата полесна и поефикасна. За жал, во исто време компјутерите оставаат негативни ефекти врз здравјето, пред сè на видот. Loading… Според последните истражувања, повеќе од 80 проценти од оние кои работат на компјутер имаат проблемиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Според астролозите, есента 2021 година ќе биде крајно мирен и романтичен период. Loading… Ќе уживате во дружење, љубов, вечерни прошетки и убави емоции. Хороскопот предвидува посебна среќа за овие 4 знаци:     Девица Ѕвездите ќе и дадат на Девицата неверојатен шарм, со кој овој земски знак ќе маѓепса иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социопатот ќе се обиде да ве измами со својот шарм за да можете да продолжите да правите што сакаат. Но, постојат неколку знаци дека треба да ја прекинете врската што е можно поскоро. Loading… Треба да знаете дека „вистинскиот“ социопат е редок случај: само шест проценти од машката и дваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Натриумот е од клучно значење за нашето здравје, за да може нашето тело да ги врши нормалните функции. Loading… Натриумот го прифаќаме со солта која ја додаваме кон храна. Солта како зачин одговара за балансирање на количеството на течностите во телото и обезбедување на мускулите да се стегаат така какоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Германија ја одбележува 60-годишнината од почетокот на изградбата на Берлинскиот ид, кој го подели источниот и западниот дел на Берлин за време на Студената војна. Loading… Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер ја нарече нејзината изградба „почеток на крајот“ за комунистичкиот режим, кој во тоа време тврдеше дека ѕидот е изграден заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш силно сте ги доживеале емоциите низ кои поминуваат другите луѓе околу вас? Loading… Ако вашиот одговор е да, тогаш припаѓате на група луѓе кои се прилично чувствителни. Ова може да го забележите и со фактот дека честопати ќе се чувствувате расеано, испразнето или преплавени од емоции затоа штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два дена по убиството на претседателот на карипската држава, Жованел Моиз, сè уште не е познато кои се мотивите на напаѓачите. Хаити одамна потона во насилство и сега му се придружува неизвесноста кој ќе ја преземе власта. Loading… Земјата е во шок, вели Ричард Видмаер, директор на Метропол радио одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Денес се чувствувате одлично. Можен е зголемен прилив на пари. Фокусирајте се на стабилни соработници и обидете се да се согласите за сè со нив. Бик Вие сте многу комуникативни. Лесно добивате резултати на работа. Вие сте задоволни со самите себе. Склони сте да се заљубите. Близнаци НеПрочитај повеќе