Без вода пет локации во кумановско

Сподели со своите пријатели

Пет локации во Куманово и околината денеска ќе останат без вода, поради дефекти во мрежата.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи станува збор за улиците „Пионерска“, „Никола Тесла“, „Ленинова“, улица „305“ во населбата Ајдучка чешма и улицата „518“ во населбата Перо Чичо.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


Leave a Reply