„Жените ми завидуваат, мажите се плашат од мене. Изгледам предобро и затоа сум сингл веќе шест години“

Сподели со своите пријатели

Ширли Розмари Флин (41) тврди дека ѝ е невозможно да најде момче бидејќи е премногу згодна.

Loading...

Таа вели дека е сингл веќе шест години бидејќи момците се плашат од тоа колку е привлечна и ја напуштаат затоа што не можат да се справат со вниманието што го добива од другите мажи.

 

 

– Некои велат дека сум арогантна, но мажите се плашат од мене затоа што изгледам премногу добро. Често поради ова ме оставаат или се откажуваат од состаноци – тврди 41-годишниот Бирмингем.

 

Loading...

 

„Жените се љубоморни, а мажите се плашат од мене“

Британката не само што страда во љубовниот живот, таа вели дека има проблеми и со наоѓање пријатели.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова се најлоши работи што можете да ги направите на првиот љубовен состанок

 

 

– Жените ми завидуваат и тешко ми е да најдам пријател – се пожалила Ширли, која, признава, добила неколку понуди за брак.

– Ми праќаат пораки, особено од странство. Луѓето мислат дека не одам на состаноци затоа што сум арогантна, но тоа не е причината, едноставно не можам да најдам никого затоа што изгледам толку добро. А овие коментари најчесто ги пишуваат несигурни луѓе, тоа се средовечни жени кои ми завидуваат – изјавила Британката која тврди дека и преку Фејсбук добила предлози за брак.

 

Loading...

 

„Не платив за облините, тие се мои“

– Многу од нив ме прашаа, навистина ме изненадија. Често ги коментираат моите облини, не сум платила за нив, таква сум природно, секси и убава. Сега повеќе луѓе доаѓаат кај мене и коментираат за мене отколку кога бев послаба, вели тој.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сакате совршена врска? Pрестанете да ги правите овие работи!

 

 

TikTok го затворил нејзиниот профил пред четири години бидејќи не ги почитувала правилата за голотија.

– Тоа е дискриминација! Ме забранија затоа што имам големи гради – изјави тогаш таа.

Loading...