08.11.2019 01:11

155 куршуми испукани во полицаец кој го приведувал синот на Ел Чапо (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Елитен полицаец, кој помогнал во апсењето на синот на Ел Чапо, бил застрелан 155 пати во брутална егзекуција на паркинг.

Според извештаите, 30-годишниот офицер, идентификуван само како Едуардо, бил убиен пред трговски центар во градот Кулиакан.

Loading...

Мексиканскиот нарко бос Ел Чапо осуден на доживотен затвор

Минатиот месец, тој помогнал во апсењето на Овид Гузман, син на господарот на наркотици Хоаким Гузман Ел Чапо.

Гузман Јуниор веднаш бил ослободен.

Според локалните медиуми, жртвата била член на операцијата што ја започнале властите за да го уапсат синот на Ел Чапо и да го екстрадираат во САД.

Според извештаите, Гузман бил уапсен на 17 октомври за време на конфронтација меѓу полицијата и приврзаниците на „Синалоа картелот“ во градот Кулиакан.

Додека нарко босот Ел Чапо гние во затвор неговата сопруга ужива во луксуз (ФОТО)

Наводните членови на бандата лојални на Гузман тогаш предизвикале хаос на улиците, а 28-годишниот син на Ел Чапо веднаш бил ослободен.

Снимките се прикажани во моментот кога црвениот автомобил следи бел автомобил на паркингот, пред најмалку двајца вооружени напаѓачи, наводно, пукаат кон службеникот 155 пати.

Loading...

Според извештаите, жртвата станала службеник на Националната полиција во 2013 година и последен пат била придружувана од потсекретарот за јавна безбедност Карлос Алберто Ернандез Леива.

КГБ Кали, нарко картелот кој го наследи Ескобар: Снабдувале со дрога 90% од светот (фото+видео)

Не е познато дали офицерот бил на должност во моментот на нападот, иако наводно со себе носел пиштол.

Секретарот за јавна безбедност Кристобал Кастанеда Камарило и неговиот потсекретар Хернандез Леива се појавија на местото на злосторството истото утро за да ја следат истрагата.

Зошто во Мексико не треба да излегувате од дома точно во 17:45 часот? (ВИДЕО)

Локалните власти го испитуваат инцидентот, иако тие допрва треба да утврдат дали криминална банда стои зад наводното убиство.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments