Додека нарко босот Ел Чапо гние во затвор неговата сопруга ужива во луксуз (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Сопругата на мексиканскиот крал на дрогата Ел Чапо (61) ужива во луксузот додека нејзиниот сопруг се наоѓа во затворот во Њујорк, каде чека судење.

Ема Корнел (29), поранешна мексиканска кралица на убавината, редовно го прикажува својот гламурозен живот на фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи.

КГБ Кали, нарко картелот кој го наследи Ескобар: Снабдувале со дрога 90% од светот (фото+видео)

Последните неколку месеци, оваа девојка гиу споделила своите фотографии од плажа во бикини, домор во лос Кабос, а на сите им ги покажала и фотографиите од своите Прада чанди.

На една фотографија на Инстаграм, Ема исто така ги покажува и своите деца, ќерките близначки од кои секоја носи дизајнерски торбички.

 

Loading...

 

Ема за своите девојчиња Емаил и марија, подготвила раскошна роденденска забава, а темата на забавата била во знакот на Барби куклата.

На забавата се било украсено во розова боја, од балони, колачи, бонбони и осветлување, пренесува Дејли Мејл.

 

 

Некои Мексиканци биле многу гневни кога овие фотографии доспеале во јавноста, па ја обвиниле поранешната кралица на убавината дека троши „крвави пари“ од својот сопруг.

– Целата приказна со неа е неверојатна. Таа оди околу и се расфрла со своето богатство и начинот на живот, вели пензионираниот ДЕА аген за Њујорк пост.

 

 

Loading...

Кралот на дрогата е во затворот во Њујорк, откако Мексико го испорача на САД минатата година.

Обвинет е за 17 злосторства, меѓу кои и водењето на опасниот картел Синалоа и транспорт на најмалку 200.000 килограми кокаин од САД во Мексико.

Ема се омажила за Ел Чапо во 2007. година, а медиумите пренесуваат дека е американска државјанка.

 

 

Нивните ќерки Марија и Емали се родени во САД, но живеат на имотот на својот татко  во државата Синалоа.

Жената и ќерката се повеќе пати забележани како доаѓаат на суд во Њујорк во текот на минатата година.

Новото рочиште е закажано за 5. ноември, иако адвокатите на Ел Чапо инсистираат дека не можат да ги подготват сите документи за судењето. Се очекува дека судскиот процес ќе трае четири месеци.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *