08.03.2018 00:19

Се урна руски хеликоптер во Чеченија


Несреќата се случила само еден ден откако во Сирија се урна руски транспортен авион АН-26 при што загина 39 патници и членови на екипажот.

Три лица загинале, две лица преживеале додека пак четворица се водат како исчезнати при пад на хеликоптер од типот МИ-8 во Чеченија. Леталото се урнало на осум километри од границата со Грузија.

Несреќата се случила само еден ден откако во Сирија се урна руски транспортен авион АН-26 при што загина 39 патници и членови на екипажот.

Се претпоставува дека причина за авионската несреќа е технички дефект.

Извор: МРТ


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments