14.03.2018 00:38

Овој човек тврди дека изгубил невиност со вонземјанка (ВИДЕО)


Дејвид Хагинс (74) од САД не е обичен старец. Тој има животна приказна во која скоро никој освен него не верува.Тврди дека неколку пати во животот го посетиле вонземјани, прв пат кога како дете живеел на село со родителите, братот и сестрите. И покрај тоа што никогаш не бил сам, освен него никој не ги видел суштеставата од друга планета.

– Никој од ченовите на моето семејство не го видел она што го имам видено јас. Мојата прва средба со вонземјани беше кога имав 8 години. Се играв крај стеблото и одеднаш слушнав глас: „Дејвида, зад тебе“. Се свртев и видов мал вланкест лик со големи очи. Одеше право кон мене, вели тој.

Дејвид тогаш се исплашил и избегал, но чудните суштества продолжиле да с епојавуваат. Вели дека видел неколку различни вонземјани. Некои од нив помалку личеле на инсекти, а имало и сиви високи женки.

 

 

Врвот се случил кога тој имал 17 години, наводно изгубил невиност со една таква женка која ја нарекол Кресцент. Се случило тоа еден ден додека шетал во шумата. Ја видел, а таа се свртела кон него. Вели дека тоа наверојатно го возбудило.

Својата „врска“ со Кресцент ја продолжил и кога се преселил во Њујорк. Го посетила и му рекла дека нивното бебе умира. Своето бебе наводно го видел и допрел. Тоа дете, наводно, не било единствено кое го имал со неа.

Сите свои доживувања со суштествата од другата планета ги насликал, но и раскажал се на својот „човечки“ син Мајкл, кој вели дека тие приказни премногу влијаеле на неговото детство.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments