24.10.2017 22:55

Оралниот секс е корисeн и за двата пола


Оралниот секс сигурно испорачува емоции на луѓето од целиот свет. Ако исклучиме некои сојузни држави во САД, овој вид сексуална забава е целосно препорачлива.

ВНИМАТЕЛНО: Ова се ризиците од оралниот секс

Во новото истражување на сексолозите во “Журнал на репродуктивната имунологија”, овој вид сексуална забава е исклучително корисна. Ако сте од луѓето кои го испорачуваат оргазмот на партнерот преку француски Разговор, имате сите шанси да бидете смирени дека не би ве изневериле.

Добрата стара статистика покажува дека ако сте страстен љубовник со сериозна технологија, партнерката ќе има многу помалку аргументи за мамење – валканите чорапи остануваат силна причина! Машкиот разговор исто така извлекува позитиви кога ќе се покаже во центарот на вниманието и ја испорачува алатката за мала ноќна музика – свирење на флејта.

5 секс пози во кои оралниот секс е поудобен (18+)

Лекарите се категорични дека колку повеќе такви активности се спроведуваат кај една двојка, толку поголеми се шансите за зачнување на првата рожба. Етиката бара да споделиме дека ова на сликата е сладолед! Гледано во медицинските термини, голатењтео на спермата помага на женското тело да се навикне на туѓото ДНК.

Седум техники во оралниот секс кои мажите ги доведуваат до „лудило“

Намалувајќи ризиците од отфрлање или прифаќање на телото како “странци”, ги зголемува шансите за шансите за беспрекорно раѓање . Друго социјално истражување докажа дека шансите една жена да забремени за време на одмор се многу поголеми, што автоматски ги крева сите шанси за секс он да Бич! Ние сме немоќни пред науката и штом лекарите велат дека е корисно, кои сме ние да спориме?


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments