12.07.2018 11:40

ЖРК Куманово подготвува екипа за евронастапите (ФОТО)


Женскиот ракометен клуб Куманово активно работи на составување на екипата во пресрет на настпите во ЕХФ Челин купот, но и домашниот шампионат кои почнуваат оваа есен.

 

 

Александра Боризовска, Бети Петковска, Бранкица Марковиќ и Ивана Дичковиќ ставија потпис на договорите и потврдија уште една сезона во дресот на кумановскиот прволигаш.

 

Претходно клубот се засили и со Диана Димова од Свети Николе која ќе им помогне на кумановки да стигнат до титулата во овогодинешнта сезона.

 

 

Управата и понатаму ќе продолжи во потрагата по нови ракометарки кои ќе го освежат клубот, но и активно ќе вложува во младинските категории од каде произлегуваат одлични ракометарки.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments