За Македонија повторно нема место во евровизиското финале (видео)

Сподели со своите пријатели

На втората полуфинална вечер од Изборот за песна на Евровизија, Јана Бурческа и покрај одличниот настап не успеа да се пласира во големото финале. 

Место обезбедија: Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија. Тие ќе се приклучат на 10те земји од првата полуфинална вечер и големата петорка заедно со земјата домаќин.

Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)

Loading...

Финалето се одржува во сабота со почеток во 21 часот.

https://www.youtube.com/watch?v=90N4hTch-SM


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.