ВРЗЕТЕ СЕ, ПОЛЕТУВАМЕ: Жена со БМВ го прелета кружниот тек (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мирното утро во Лонг Бич, Калифорнија, беше прекинато од кршење. Зад воланот на автомобилот била пијаната Марисела Овале (27).

Loading...

Кога пристигнала на обиколницата, таа продолжила да вози право. Удрила во ознаката и искорнала камен од земја од 150 килограми, која се стркала по улицата и удрила во паркиран „камеро“.

Несреќата е снимена од камера и вистинско чудо е што никој не страдал.

Анхел Руиз живеел веднаш до тој кружен тек. Тој го паркирал својот црн „камеро“, кој бил оштетен откако ѕидот од 150 килограми, која држи сообраќаен знак, удрила во него.

– Звучеше како бомба. Истрчав и веднаш отидов да видам како е возачот. Потоа, го видов уништувањето што го предизвика“, рече Руиз.

За среќа, во тоа време немао автомобили и пешаци.

Марисела не е повредена, таа е уапсена под сомнение за пијано возење и определена ѝ е кауција од 30.000 долари.


Leave a Reply