12.07.2018 09:48

Времето денеска сончево и многу топло, дожд в петок


Претежно сончево и топло со слаб северозападен ветер е временската прогноза која синоптичарите ни ја најавуваат за денеска.

Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 28 до 36 степени целизусови. Индексот на УВ зрачењето ќе биде многу висок со коефициент девет.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претжено сончево и топло време. Максималната дневна температура се очекува да достигне 31 степен.

В петок и за време на викендот во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од северен правец.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments