13.01.2018 16:09

Во 20. година освои 451 милиони долари џекпот и „заминува во пензија“


Џекпот од 451 милиони долари, четрврти според големината во истојата на американската лотарија „Мегамилион“ извлече 20-годишниот Шејн Мислер, контролот „во пензија“ од Флорида, повтрдуваат од американската лотарија.

Младито добитник од градот Порт Ричи на Флорида е единствениот кој имал добитна комбинација од броевите, а се определил одеднаш да ја земе сумата од 281,2 милиони долари.

Добитниците на лотаријата во САД имаат можност да бираат дали сакаат исплатата да биде сега во еден дел, а остатокот во рати низ годините или пак исплатата ја сакаат одеднаш, во тој случај износот е помал.

– Имам намера да се погрижам за своето семејство, попат да се забавам и да втемелам пат за финансиски успех, за да можат зад себе да оставам наследство далеку во иднината, рекол Мислер истакнувајќи дека отсекогаш ја охрабрувал идејата за соништата и неговото патување допрва почнува.

 

loading...

 

Како што пренесува ABC, за младиот среќник победата не била шок.

Шејнн Мислер истканал дека по уплатата на добитната комбинација имал чувество дека ќе го освои џекпотот.

Гледајќи можност за објавување на последниот број во својата добитна комбинација, Мислер рекол дека само го повикал својот брат да ги сподели вестите со него.

Мислер, како што се наведува, планира да вложи еден дел од добивката во новиот дом во Тампа, а потоа и во различни работи, како и нешто да оддели за помош на другите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments