08.01.2019 12:01

УХМР со најава за обилни врнежи од снег


Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, насекаде ќе се формира нова снежна покривка од 10 до 30 см, а на планините позначителна, над 50 см.

loading...

Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments