18.10.2019 14:46

Три работи кои никако не треба да ги ставате на вашите интимни делови

Facebook Twitter Google+

Мажите се предупредуваат да не ставаат одредени производи во близина на нивните интимни делови од телото бидејќи можат да им нанесат голема штета.

Треба внимателно да ги третирате вашите интимни делови на телото. Одредени мажи водени од желбата нивниот пенис да изгледа поубаво, прибегнуваат кон некои „природни лекови“.

Loading...

Во реалноста, овие „лекувања“ можат да направат повеќе штета отколку добро.

Пет причини поради кои пенисот може да се намалува

Ако некогаш сте се запрашале дали сè е во ред со вашиот пенис, неговиот изглед и перформанси, тогаш подобро е да посетите уролог.

Следниве три работи во никој случај не треба да се ставаат на вашите интимни делови, ако не сакате да се ставите во уште поголем проблем.

Сомнителните советници предлагаат мажите да стават паста за заби на пенисот ако сакаат да траат подолго во кревет, пренесува Дејли Стар. Може само да направи повеќе штета отколку добро.

Маслото од пеперминт во паста за заби, вклучително и компоненти за избелување на забите, можат екстремно да ја иритираат вашата кожа во интимни области.

За девет месеци двојно си го зголемил пенисот, а еве како!

Може да се појават благи изгореници, отоци и плускавци кои се застрашувачки. Никогаш не треба да користите паста за заби како лубрикант.

Loading...

Природна вијагра

Денес, сè и сешто се рекламира на интернет како добро средство за подобрување на сексуалните перформанси.

Особено опасна може да биде „природната вијагра“ што ја земате сама. Прашајте го вашиот лекар за совет за употреба пред кое било средство за засилување на сексуални перформанси.

Пенисот го миете погршено, а за тоа воопшто не сте свесни (видео)

Крема за депилација

Во последните неколку години, сè повеќе мажи почнаа да се грижат повеќе за нивниот изглед таму долу, а некои мажи дури прават и „бразилка“.

За многумина, кремите за депилација се одличен начин да се отстранат несаканите влакна и притоа да се избегне болка. Иако овие креми се сосема безбедни за употреба на други делови од телото, кога станува збор за интимни делови, ситуацијата е поинаква.

Од што зависи големината на пенисот?

Тие можат сериозно да ја иритираат вашата кожа. Дерматолозите често имаат мажи кои ја иритираат кожата околу пенисот или кожата на тестисите.

Имајте на ум колку се агресивни производите за нега на тело и убавина.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments