Татко на ќерката и направил маска во форма на феноменот Ел Нињо (видео)

Сподели со своите пријатели

Креативен татко на својата ќерка Зои и направил маска во форма на Ел Нињо, феномен кој се појавува над океанот во форма на пороен дожд и грмотевици од кои застанува здивот.

Loading...

Бидејќи живееме во Калифорнија, вели таткото иноватор, ми текна да направам костум со кој ќерка ми ќе биде среќна. Многу се забавувавме додека го правевме облакот за нејзината глава.

За изработка е користен полифил, ЛЕД лапми и прекинувач кој таткото го вметнал за да вклучи дожд поврзан со флудна пумпа која влече вода од флаша спакувана во ранец на грбот на малото девојче.

Посебно уживање е, додава таткото, кога таа ќе го вклучи дождот. И не, ова маска не е наша идеја за Ноќ на вештерките, бидејќи малата Зои посакала за таа ноќ да се маскира во Елса.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.