зеленчук

frozen blueberries, raspberries, and blackberries

Сподели со своите пријатели

Општо е познато дека исхраната богата со овошје и зеленчук го намалува крвниот притисок, го намалува ризикот од срцеви заболувања и нивото на холестерол во крвта. Loading… Сето ова се однесува на свежиот зеленчук, затоа што замрзнатиот нема толку хранливи состојки како онаа штотуку набрано. 5 причини зошто треба даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Потребни производи: 1 чаша кромид, сецкан 1 лажичка масло 500 г грашок 200 г шунка сол црн пипер Подготовка: Loading… Во тенџере ставете го кромидот во загреано масло. Додадете го грашокот, исечете ја на коцки шунката и доволно вода за да се покрие. Зачинете со сол и црн пипер. Покријте соПрочитај повеќе