занимливости (Page 3)

Интересни текстови, видеа, анализи, загатки, текстови, забава…

Сподели со своите пријатели

Застава 101, популарно позната како Стојадинец, се произведуваше во Крагуевац од 1971 до 2008 година, а беше базиран на тогашниот технички многу модерен Fiat 128. Loading… Еве неколку интересни информации за оваа сега веќе класика на југословенската автомобилска индустрија. Застава 101, популарно позната како Стојадин, се произведуваше во Крагуевац одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Андреа Саншајн (54) е баба од Лондон, која не сака да носи долна облека и ужива во својата природност. Loading… Андреа Саншајн изјави дека работите кои ја прават необична не ѝ пречат, туку ја прават среќна.       View this post on Instagram   A post shared by AndréaПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вулканот на планината Еребус на Антарктикот исфрла парчиња злато – околу 80 грама дневно. Loading… Во ледените пространства на Антарктикот има вулкан кој буквално исфрла злато. Откриен е во 1991 година, а веста ја обелоденија американски геолози. Вулканот сега е повторно активен и исфрла околу 80 грама злато дневно. ВредностаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Роботскиот хеликоптер на НАСА Ingenuity за истражување на Марс, кој американската вселенска агенција го испрати на планетата во февруари 2021 година, ја испрати својата последна порака до Земјата и сега ќе служи како фиксна единица за собирање податоци за површината на Црвената планета, беше објавено вчера. Loading… Во 2021 година,Прочитај повеќе

hacking, cyber, blackandwhite

Сподели со своите пријатели

Создавањето сексуално експлицитна дип фејк содржина веројатно ќе стане кривично дело во Англија и Велс бидејќи расте загриженоста за употребата на вештачка интелигенција за искористување и вознемирување на жените. Loading… Според нацрт-законот, секој што ќе направи таква слика или видео од друго возрасно лице без нивна согласност – дури иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Артур Урсо од Бразил кон средината на минатата година се пофали со својот „харем“ од 11 жени. Loading… Манекенот и инфлуенсер се ожени со девет жени на една церемонија, а неговиот неконвенционален начин на живот предизвика гнев во соседството и на крајот на денот, збунетост кај жените кои живеат соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Елени Чолаки е синоптичар на грчката телевизија која од рано наутро ги развеселува Грците со своите најави. Loading… Вообичаено сме навикнати на еднообразни соопштенија за времето што не очекува во наредните денови – претежно сончево, со малку облачност, врнежливо…     Но, Елени не е секојдневна водителка, напротив, од петПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Марлен Флаверс е име кое во последно време ги инспирира луѓето ширум планетата. Loading… Таа е навидум слатка баба во своите 70-ти години, а за неколку секунди од видеото се претвора во вистинска фитнес ѕвезда.     View this post on Instagram   A post shared by Granny Guns (@granny__guns)Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако мислите дека сте одлични во логично размислување, погледнете ја сликата и продолжете со низата! Loading… Само 0,9 проценти од луѓето можат веднаш да го решат овој тест. Дали и вие сте еден од нив?     Напишете ни ги решенијата во коментар!    Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во вторникот попладне, жена го внела трупот со тркала во банката и се обидела да „го наговори“ да потпише кредит на нејзино име додека ја држела главата горе пред сомнителните вработени кои прашале зошто е толку блед. Loading… Службениците на банката почнале да ги снимаат и на крајот повикале 911Прочитај повеќе