Волмарт

Сподели со своите пријатели

Полицијата објави нови детали за менаџерот на Вирџинија Волмарт кој застрела и уби шест лица во вторникот вечерта. Loading… Станува збор за 31-годишниот Андре Бинг, а откриен е потенцијалниот мотив за злосторството. Наводно, Бинг бил исмејуван од неговите колеги поради промена на работниот статус, се вели во полицискиот извештај објавенПрочитај повеќе