Владивосток

Сподели со своите пријатели

Првата руска мисија на Месечината е одложена за следната година, изјави денеска во Владивосток генералниот директор на „Роскосмос“ Јуриј Борисов. Loading… Тој на маргините на Источноевропскиот економски форум рече дека лансирањето на 25-та мисија на Месечината и првата руска мисија за жал е одложено за 2023 година, пренесува ТАСС. РусијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин одржа говор на Источниот економски форум што се одржува во Владивосток. Loading… Путин зборуваше за санкциите на Западот против Русија, извозот на украинското жито и како што тврди самодоволноста на Русија. „Санкциите против Русија се закана за целиот свет“ „Невозможно е да се изолира Русија, самоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија не го започна конфликтот во Украина, но, според рускиот претседател Владимир Путин, се обидува да го реши. Loading… Конфликтот трае од 2014 година и сега конечно ќе заврши, а Русија ќе го зајакне својот суверенитет. Говорејќи на Источниот економски форум во Владивосток, Путин рече дека е невозможно да сеПрочитај повеќе