Владислав Аваев

Сподели со своите пријатели

Во Русија е забележана нова сомнителна смрт. Полковникот Роман Малик, задолжен за регрутирање и испраќање регрути во Украина, беше пронајден како виси на ограда минатиот викенд. Loading… Иако првично беше наведено дека срцевите проблеми се причина за смртта, полицијата не ја исклучи можноста за убиство или самоубиство, пишува британски Тајмс.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот функционер на Кремљ и поранешен потпретседател на Гаспром банка Владислав Аваев е пронајден мртов во својот луксузен стан во Москва, а полицијата ги пронашла и телата на неговата бремена сопруга Јелена и нивната ќерка (13). Loading… Телата ги пронашла постарата ќерка Анастасија.   Русите ја освоија Кремина, град воПрочитај повеќе