Милионер близок до Кремљ пронајден мртов во својот луксузен стан: Застрелани сопругата Јелена и ќерката

Сподели со своите пријатели

Поранешниот функционер на Кремљ и поранешен потпретседател на Гаспром банка Владислав Аваев е пронајден мртов во својот луксузен стан во Москва, а полицијата ги пронашла и телата на неговата бремена сопруга Јелена и нивната ќерка (13).

Loading...

Телата ги пронашла постарата ќерка Анастасија.

 

Русите ја освоија Кремина, град во источна Украина

 

Според полицијата, Владислав, Јелена и нивната ќерка Марија се здобиле со прострелни рани.

Аваев претходно работеше како висок извршен директор во Гаспром банката, што е клучен дел од планот на Владимир Путин да му возврати на Западот со плаќање гас во рубљи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кремљ: Тврдењата дека Русија го саботирала гасоводот се предвидливи и глупави

 

Loading...

Украинскиот воен гувернер предупреди на можни руски „провокации“ за време на велигденските празници

 

Во станот биле пронајдени 13 парчиња оружје, а станот бил заклучен одвнатре. Се верува дека станува збор за убиство и самоубиство.

Соседите се сомневаат дека санкциите кои Западот ги воведе кон Русија влијаеле и на богатството на Аваев и дека тоа можело да биде „тригач“ за злосторството.