Винсент ван Кујкенборн

Сподели со своите пријатели

Холандската полиција уапси четворица мажи осомничени за вмешаност во планирањето на киднапирањето на белгискиот министер за правда Винсент ван Кујкенборн. Loading… Холандските полицајци во петокот приведоа тројца мажи осомничени за ова дело, неколку дена откако пред куќата на Ван Куикенборн беше пронајден автомобил во кој имало оружје, јавува Би-Би-Си. ХоландскатаПрочитај повеќе