Валериј Жалузни

Сподели со своите пријатели

Генерал Валериј Жалузни, командант на украинската армија, денеска на својот канал на Телеграм изјави дека украинската армија напредувала во два правци на јужното бојно поле, што ги опфаќа регионите Херсон и Миколаев, за седум километри и ослободила 12 населени места. Loading… „Не можеме ниту да ги потврдиме ниту да гиПрочитај повеќе