Ваксинце

Сподели со своите пријатели

Еден припадник на Армијата на Република Македонија и четворица мигранти биле повредени вчера при бркотница на полицијата и војската со криумчар на мигранти во кумановско. Loading… Триесет и четиригодишниот крумчар од Велес вчера бил приведен околу 13 часот во селото Ваксинце во Општина Липково. Во возилото „крајслер“ со штипски регистарски,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири пожари вчера гореле на подрачјето на општините Куманово, Липково и Старо Нагоричане, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Во атарот на селото Ваксинце во Општина Липково гореле сува трева и стрниште. Таму во период од 15:05 до 16:30 часот интервенирале тројца пожарникари. Втората интервенција наПрочитај повеќе