Ваксинце

Сподели со своите пријатели

Четири момчиња од липковското село Ваксинце биле приведени под сомнение дека извршиле обљуба врз 34-годишна жена. Loading… – На 20.09.2023 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ш.С.(18), М.Б.(20), А.З.(27) и А.Д.(19), сите од Ваксинце, липковско, информираат од Секторот за внатрешни работи. Како што додаваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жител на липковско Ваксинце бил физички нападнат изминатиот викенд во угостителски објект во Куманово. Loading… – На 26.08.2023 околу 21.30 часот во СВР Куманово Е.Ќ. пријавил дека во угостителски објект во Куманово бил физички нападнат со тврд предмет од Л.А. од с.Ваксинце, кумановско и уште неколку лица, информираат од МинистерствотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Големиот пожар кој вчера попладне избувна во липковските села Слупчане и Ваксинце е изгаснат ноќва. Loading… Информацијата утринава ја потврди директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. – Благодарение на пожртвуваната и храбра акција на кумановските пожарникари со подршка на локалното население, околу полноќ пожарот во липковско бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден припадник на Армијата на Република Македонија и четворица мигранти биле повредени вчера при бркотница на полицијата и војската со криумчар на мигранти во кумановско. Loading… Триесет и четиригодишниот крумчар од Велес вчера бил приведен околу 13 часот во селото Ваксинце во Општина Липково. Во возилото „крајслер“ со штипски регистарски,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири пожари вчера гореле на подрачјето на општините Куманово, Липково и Старо Нагоричане, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Во атарот на селото Ваксинце во Општина Липково гореле сува трева и стрниште. Таму во период од 15:05 до 16:30 часот интервенирале тројца пожарникари. Втората интервенција наПрочитај повеќе