Жител на Ваксинце претепан во угостителски објект во Куманово

Сподели со своите пријатели

Жител на липковско Ваксинце бил физички нападнат изминатиот викенд во угостителски објект во Куманово.

Loading...

– На 26.08.2023 околу 21.30 часот во СВР Куманово Е.Ќ. пријавил дека во угостителски објект во Куманово бил физички нападнат со тврд предмет од Л.А. од с.Ваксинце, кумановско и уште неколку лица, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Магацин за керамика изгоре во Куманово